Akmens masāža

Akmens masāža, jeb akmens terapija, ir ārstnieciska iedarbība ar siltiem un aukstiem akmeņiem.

akmens_masaza

Akmens terapijas pamatā ir pārliecība par akmeņu ipašo ārstniecisko un enerģētisko spēku. Šī metode ļauj efektivi darboties ar ķermeni un ar tā aizsprostojumiem, ļauj tos novērst ar minimālu iejaukšanos un bez dziļas iekļūšanas organismā.

Akmens masāžas seanss ilgst apmēram vienu stundu, un šis laiks parasti tiek izjusts ka svēta mūžība vai ka viens patīkams mirklis.

Rezultāti, ko var sasniegt ar akmens masāžas palīdzību:

  • labvēlīga iedarbība uz perifero un centrālo nervu sistēmu (galvas sāpju samazināšanās vai pazušana, dziļa relaksācija un stresa samazināšana);
  • atbrīvošana no muskuļu noguruma un muskuļu tonusa paaugstināšana;
  • organisma apmaiņas procesu pastiprināšana, tai skaitā tauku nogulu sadedzināšana;
  • novecošanas procesa palēnināšana;
  • ādas tonusa un elastīguma paaugstināšana;
  • tauku dziedzeru sekrēcijas pastiprināšana, poru attīrīšana, sārņu izvadīšana;
  • vēnu sastinguma noņemšana;
  • limfas plūsmas uzlabošana;

…un daudz kas cits

Masāžai izmanto minerālieži bazaltu, kas veidojies vulkānu izvirdumos. To uzsilda līdz pat +53 C temperatūrai, ņemot vērā klienta individuālo temperatūras sajūtu. Blondiem un rudiem cilvēkiem parasti lieto vēsākus akmeņus, jo viņu āda ir jutīgāka. Bazalts rada ādai patīkamu pieskārienu.

Masāžā lieto dažāda izmēra neapstrādātus akmeņus, tos mainot un piemērojot dažādām ķermeņa daļām – mugurai, kaklam, sejai, rokām, kājām, pirkstiem. Ar lielākajiem akmeņiem masē muguru un kājas, ar mazākajiem – pirkstus, kaklu, seju. Katram cilvēkam procedūra tiek veikta mazliet citādi. To var izpildīt dažādās tehnikās, taču visbiežāk izmanto klasisko relaksējošo masāžu. Šī masāža ne tikai atbrīvo no stresa, bet uzlabo arī vielmaiņu, asins un limfas cirkulāciju, labvēlīgi iedarbojas uz sirds un asinsvadu, hormonālo un gremošanas sistēmu. Tā atbrīvo saspringtu muskulatūru un mazina krampjus, palīdz garīgas un fiziskas pārslodzes, bezmiega, spondilozes, skoliozes gadījumā un samazina arī celulītu. Procedūra ieteicama hiperaktīviem vai ar neirozi sirgstošiem bērniem.